26 Ocak Dünya Gümrük Gününüz Kutlu Olsun!
25 Ocak 2018 Paylaş

26 Ocak Dünya Gümrük Gününüz Kutlu Olsun!

Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye’nin kurucu üyeleri arasında bulunduğu Gümrük işbirliği Konseyinin (Konseyin ismi 1994 yılında Dünya Gümrük Örgütü olarak değiştirilmiştir.) ilk toplantısını yaptığı 26 Ocak 1953 tarihinden esinlenerek ilan edilen 26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nüz kutlu olsun.

Dünya ticaretinin %92’sini gerçekleştiren ülkelerin üye olduğu Dünya Gümrük Örgütü; uluslararası düzeyde gümrük standartlarının geliştirilmesi, uyumlaştırılması, basitleştirilmesi, Gümrük idarelerinin etkin ve verimli çalışmasını sağlamak amacıyla önemli politikalar ve stratejiler geliştirmektedir. Bu politikalar ve stratejiler çerçevesinde “Kolay ve Güvenli Ticaret”in hayata geçmesinde önemli rolü ve katkıları olan siz meslektaşlarımızla ne kadar gurur duysak azdır.

Bu vesile ile ülkemiz dış ticareti ve gümrüklerine hizmet etmiş herkesi , meslek şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, bundan sonraki görevlerinizde başarılar diliyoruz.

26 Ocak Dünya Gümrük Günümüz Kutlu Olsun!

GMMD Yönetim Kurulu….

GMMD

GMMD

Gümrük Muayene Memurları Derneği, mesleki dayanışma derneği olarak 28.03.2000 tarihinde 22 üye ile İstanbul’da kurulmuştur.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış! You can be first to comment this post!

Yorum yaz ...

Gümrük Muayene Memurları Derneği İletişim Formu Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir. *